IP TV Çözümleri

Bilişim teknolojilerinin günlük hayatta sağladığı konfor, günümüz insanı için temel ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir.

Mekansal olarak kapsamını gün geçtikçe arttıran bu olgu, konforun en çok talep edildiği otel odalarında  önemli bir rol oynamaktadır. Otel ve hastanelerinde yaygın olarak kullanılan geleneksel televizyon dağıtım ve izleme çözümleri bu konforu sunmaktan çok uzakta olduğundan konaklama tesislerinde geleneksel televizyon dağıtım sistemleri yerini hızla mirasçısı IPTV‘ye bırakmaktadır.

Tekniksat tarafından gerçekleştirilen IPTV sisteminde;  geleneksel headend sistemlerinde olduğu gibi yayınlar, uydu antenleri ile alınır .. ancak kablolarla odalara dağıtılmak yerine, streamer adı verilen bileşenler tarafından her kanala bir IP verilerek otelin mevcut LAN ağına yayın yapılır.
Müşteriler odalarında bulunan alıcılar (set-top box, STB) sayesinde televizyonlarından ağda yayınlanan içeriğe ulaşırlar.

Bu sistemle; sınırsız sayıda HD ve SD kalitede Televizyon yayını, videolar, Hotel tanıtım ve bilgilendirmelerini izler.. internete ulaşır ve SetTopBox sayesinde her türlü medya ve internet olanaklarına ulaşmış olursunuz.

iptv

Sistem Çalışma Prensibi

ip tv